Jak założyć firmę?

Postanowiłeś założyć firmę i… nie wiesz co dalej? Nie szkodzi! Biuro rachunkowe Hando pomoże Ci w założeniu jednoosobowej działalności, jak i spółki.

Z biurem rachunkowym hando założenie firmy jest proste!

Co dla wielu ważne, możesz założyć firmę przez internet. Nie musimy się w tym celu spotykać osobiście (choć oczywiście zapraszamy, nasze biuro rachunkowe znajduje się w Lędzinach oraz Tychach).

Co musisz mieć przygotowane? Przede wszystkim nazwę firmy. Z całą resztą Ci pomożemy.

Wybór formy opodatkowania

w zależności od tego, czym się będziesz zajmować, jakiej wysokości będziesz mieć przychody oraz koszty, wybierzemy najlepszą formę opodatkowania (czyli taką, gdzie będziesz ponosić najniższe opłaty za składki ZUS oraz podatek dochodowy).

Wybór kodu PKD

jak go wybrać? Wyszukiwarka Polskiej Klasyfikacji Działalności zawiera ogrom pozycji. Opowiedz nam co będziesz sprzedawać/jakie usługi będziesz świadczyć, a pomożemy Ci wybrać kody PKD.

Rejestracja do ZUS

podczas zakładania firmy złożymy także deklaracje rejestrujące Twoją firmę w ZUS.

Rejestracja w VAT

czy jest dla Ciebie obowiązkowa? Nawet jeżeli nie przekroczysz limitu 200 tys. zł przychodów rocznie, może się okazać, że nie przysługuje Ci zwolnienie podmiotowe z VAT. Zweryfikuj to z nami przed składaniem wniosku.

Pamiętaj o tym, kiedy zakładasz firmę!

Każdy biznes jest inny, a co za tym idzie: ma inne obowiązki. Niektóre firmy będą musiały zarejestrować kasę fiskalną. Inne – zarejestrować się w BDO. Czy w przypadku Twojej działalności nie są wymagane zezwolenia? A może musisz zarejestrować się do VAT-UE, nawet jeżeli jesteś zwolniony z rejestracji do VAT?

Zanim podejmiesz decyzję o założeniu firmy, umów się na konsultacje księgowe. Pamiętaj, że nieznajomość prawa nie będzie Twoim wytłumaczeniem, a późniejsze konsekwencje mogą być finansowo dotkliwe, szczególnie jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę jako przedsiębiorca.

Sprawdź ofertę na pozostałe usługi świadczone przez biuro rachunkowe Hando.