Przetargi publiczne- organizacja, dokumentacja, obsługa, aukcje

JEDZ, SWZ, wadium, przetargi publiczne, prawo zamówień publicznych – jeżeli choć raz w życiu miałeś styczność z tymi pojęciami, a mimo to nie odważyłeś się nigdy na wzięcie udziału w przetargach, zapoznaj się koniecznie z tym artykułem. Być może przekonamy Cię do ruszenia w tym kierunku?

Przetarg publiczny- obsługa aukcji elektronicznej Biuro Hando

Przetargi publiczne i towarzyszące im postępowania przetargowe prowadzone zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych, a także tych nieobjętych tą ustawą, niejednokrotnie są nie do przejścia dla zwykłego Kowalskiego. Sam proces przetargu może wydawać się zbyt skomplikowany i niejednokrotnie warunki stawiane Wykonawcy w postępowaniu mogą odstraszać.

Nie taki diabeł straszny, jak go malują. W zasadzie przepis na sukces daje ci już Zamawiający, a dokładniej dokument nazywany Specyfikacją Warunków Zamówienia. Podpisanie umowy, często o dużej wartości gwarantuje zyski przez określony czas. To pozwoli Ci rozwinąć skrzydła biznesu.

Przetargi publiczne – jak zacząć?

Aby wziąć udział w przetargu, powinieneś posiadać w swoich zasobach coś, co możesz dostarczać przez określony czas. Mogą to być:

Na te trzy podstawowe części dzielą się Zamówienia w postępowaniach przetargowych.

Jeżeli już spełniamy ten podstawowy warunek, pora zająć się resztą. Jeżeli nie chcesz tego robić samodzielnie, z przyjemnością Ci pomożemy! Pomagamy w ramach pełnomocnictwa, jakie podpisujemy z klientem przed złożeniem oferty w przetargu publicznym.

Przez pojęcie oferty bardzo często oprócz samego formularza ofertowego, gdzie oferujemy naszą cenę, wykonawca musi złożyć inne dokumenty, o których mowa w SWZ. Jednymi z nich są: informacja z CEIDG lub KRS, a także zaświadczenia o niezaleganiu wobec Urzędu Skarbowego oraz ZUS, które należy dołączyć do oferty. W przypadku Zamówień w trybie PZP dla ofert o znacznej wartości wymagane jest złożenie  oferty elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Choć nie jest to niczym skomplikowanym, dodatkowe zadania zniechęcają wielu przedsiębiorców do podjęcia walki z przetargami.

 

Na co zwrócić uwagę w przetargach?

Na początku drogi z przetargami zaskoczeniem może okazać się wadium.

Wadium przetargowe to wskazana suma pieniężna, którą należy wnieść, aby nasza oferta w ogóle była brana pod uwagę. Co ważne, zamawiający będzie mógł ją zatrzymać, jeśli  Twoja oferta zostanie wybrana, a Ty odmówisz podpisania umowy lub nie uzupełnisz brakujących dokumentów. Koniecznie weź to pod uwagę!

Przetarg publiczny- obsługa aukcji elektronicznej Biuro Hando

Pamiętaj, żeby zawsze czytać umowę. To tam znajdziesz termin płatności za fakturę, który bardzo często wynosi 60 lub nawet 120 dni, warunki gwarancji, terminy realizacji umowy czy też kary umowne. Jeśli w Dokumencie Zamówienia coś będzie dla Ciebie niejasne, wątpliwe, masz prawo do wystosowania pytań do Zamawiającego, w których to Zamawiający zobligowany jest do zamieszczenia wyjaśnień. Jeżeli jest to uzasadnione i według decyzji Zamawiającego zawiera słuszne uwagi co do treści SWZ, modyfikuje jego zapisy zawiadamiając o tym wszystkich potencjalnych Wykonawców przetargu.

Przetarg publiczny- obsługa aukcji elektronicznej Biuro Hando

Jak szukać ofert na przetargi publiczne?

Masz co zaoferować, ale nie wiesz komu? Daj znać, jakie masz “magiczne mocne”, a my pomożemy Ci poszukać ciekawych ogłoszeń. Jeżeli wyrazisz dalszą chęć współpracy, przeanalizujemy dla Ciebie dokumenty i z pełnym zaufaniem przedstawimy warunki w sposób prosty, nie wchodząc za wcześnie w szczegóły – takie byś mógł podjąć decyzję.

Jeśli wydaje Ci się, że przetargi są czymś skomplikowanym, mamy dla Ciebie proste rozwiązanie: napisz do nas, a przez kolejne kroki przeprowadzimy Cię za rękę.

Chcesz wziąć udział w przetargu publicznym?

Szukasz firmy do obsługi przetargów?

Skontaktuj się z naszym biurem rachunkowym, a wspólnie wygramy Twój pierwszy przetarg! W efekcie często nasi klienci mają wyjątkowo duże zyski. Zajmij się rozwojem swojego biznesu, a kwestie wyszukiwania ofert, kompletowania dokumentów i całego przebiegu przetargu zostaw nam!

Zadzwoń tel. 609 972 527

Sprawdź ofertę na pozostałe usługi świadczone przez biuro rachunkowe Hando.