Przetargi publiczne- organizacja, dokumentacja, obsługa, aukcje
JEDZ, SWZ, wadium, przetargi publiczne, prawo zamówień publicznych – jeżeli choć raz w życiu miałeś styczność z tymi pojęciami, a mimo to Drogi Przedsiębiorco nie odważyłeś się nigdy na wzięcie udziału w Przetargach to ten artykuł jest specjalnie dla Ciebie.
Przetargi publiczne i towarzyszące im postępowania przetargowe prowadzone zgodnie z Prawem Zamówień Publicznych, a także tych nie objętych tą ustawą, niejednokrotnie jest nie do przejścia dla zwykłego Kowalskiego. Sam proces przetargu może wydawać się zbyt skomplikowany i niejednokrotnie warunki stawiane Wykonawcy w postępowaniu mogą odstraszać.
Nie taki diabeł straszny jak go malują. W zasadzie przepis na sukces daje ci już Zamawiający, a dokument, w którym jest on zawarty może brzmi skomplikowanie jednak Specyfikacja Warunków Zamówienia, bo o nim mowa, pozwala nam rozwinąć skrzydła biznesu. Podpisanie Umowy często o dużej wartości gwarantuje zyski przez określony czas.
Przetargi publiczne- pierwsze kroki
Pierwsze kroki jakie powinieneś po czynić to posiadać w swoich zasobach coś, co możesz dostarczać przez określony czas. Mogą to być:
- dostawy: materiałów, urządzeń itp.,
- usługi,
- roboty budowlane
Na te trzy podstawowe części dzielą się Zamówienia w postępowaniach przetargowych.
Jeżeli już spełniamy ten podstawowy warunek pora zająć się resztą. Jeżeli nie chcesz tego sam robić możesz skorzystać z naszej oferty. Pomagamy w ramach pełnomocnictwa, jakie podpisujemy z klientem przed złożeniem oferty w przetargu publicznym. Jesteśmy do Twojej dyspozycji.
Przez pojęcie oferty bardzo często oprócz samego formularza ofertowego, gdzie oferujemy naszą cenę, wykonawca musi złożyć inne dokumenty, o których mowa w SWZ. Jednym z nich jest informacja z CEIDG lub KRS, a także zaświadczenia o niezaleganiu wobec Urzędu Skarbowego oraz ZUS, które należy dołączyć do oferty. W przypadku Zamówień w trybie PZP dla wartości o znacznej wartości wymagają złożenia oferty elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, co dodatkowo zniechęca do podjęcia walki.
Przetargi – na co zwrócić uwagę
Niechęć i grymas na twarzy potencjalnego Wykonawcy, jakie się spotyka podczas studiowania dokumentów Zamówienia są:
– Wadium jednak często na jej podstawie można „zgadnąć” budżet, jaki zamawiający chce przeznaczyć na sfinansowanie Zamówienia, jednak to my musimy je wnieść, aby nasza oferta była brana pod uwagę. Wadium w przetargu najczęściej wnosi się w formie pieniężnej na skazane w dokumentach konto i co ważne ze ściśle określonym tytułem przelewu i terminem. Rzadziej spotyka się wnoszenie Wadium jako zabezpieczenia bankowego czy też gwarancji ubezpieczeniowej.